Thursday, 30 Nov 2023

Piękne i solidne: panele elewacyjne drewnopodobne

Panele ścienne typu drewnopodobnego zostały zaprojektowane z myślą o warunkach zewnętrznych. Dotyczy to przede wszystkim ścian zewnętrznych, takich jak zewnętrzne ściany willi, hoteli na wysokim poziomie i dekoracja domów prywatnych. Takie rozwiązanie skutecznie redukuje odbicie światła słonecznego, pochłania promieniowanie UV i promienie podczerwone. Jest również dobre w odprowadzaniu wody i przepuszczalności powietrza.

Dlaczego jeszcze ludzie decydują się na panele elewacyjne drewnopodobne?

Specjalne cechy wodoodporności i przyjazności dla środowiska sprawiają, że coraz więcej ludzi chce mieć takie panele elewacyjne drewnopodobne na swoim domu. Doceniają ich wyjątkową wydajność w dekorowaniu ścian zewnętrznych – która szczególnie dobrze prezentuje się w architekturach nadmorskich i nadbrzeżnych. Tym bardziej, że do wyboru jest wiele kolorów, które nadają unikatowy wygląd architekturze, co również sprawia iż domowa elewacja jest niczym wspaniałe dzieło sztuki w kulturze budownictwa miejskiego.

Nie tylko piękno

Aby uzyskać piękne wykończenie drewnopodobne, takie jak mahoń lub drzewo różane, producenci posługują się specjalną cienką warstwą pcv, która jest przyklejana do deski lub płyty podsufitowej w bardzo wysokich temperaturach. Stosowane przez nich warstwy często mają wbudowaną ochronę przed słońcem, która zmniejsza absorpcję ciepła, dzięki czemu deski nie nagrzewają się zbytnio w słoneczny dzień, co minimalizuje ekspansję. To też pozwala właścicielom chronić inwestycję i zwiększyć wartość domu. Wybierając takie rozwiązanie chroni się więc dom przed żywiołami i dodaje się wartości do nieruchomości!